Yellowstone
powrót do forum 5 sezonu

Dla mnie zestawienie poprzednich sezonów to zjazd zachwytu po 1 i 2 sezonie zaczął się w sezonie 3cim i całkowicie spadł w sezonie 4tym. Nie wiem czy zmienili showrunnerów czy scenariusz pisał jakiś pociotek prezesa ale to co się wyprawia także i w piątym to jakaś masakra.

W piątym zauważam parę plusów ale niestety minusów jest więcej.

++++ PLUSY++++
- kontynuacja wątku rezerwatu i problemów rdzennej społeczności Montany pod przywództwem właściciela kasyna
- wprowadzenie do historii Sary, która zatudniona przez korpo ma się zająć najsłabszym ogniwem Duttonów i udaje się jej to jak na razie zbyt łatwo ale charyzma aktorki niesie nadzieję, na dobre poprowadzenie tego wątku
- kontynuacja wojny gubernatora Duttona z korpo, która w I części sezonu nie wybrzmiewa jeszcze zbyt głośno ale są już pierwsze sygnały i manewry "wojenne"

----- MINUSY -----
- jeden z najgorszych wątków a właściwie sposób napisania postaci tego serialu - Monika - kolejny raz dostaje takie wydarzenia, żeby po próbie gwałtu, strzelaninie w rezydencji kolejny raz mieć pretekst do biadolenia i wpędzania w poczucie winy Keisy'ego (jak mylę pisownie imion przepraszam, nie chce mi się sprawdzać), serio, jak ona pojawia się na ekranie ziewam automatycznie, zresztą rola Keisyego również na tym mocno traci bo wpada w melancholijno-zrzędzeniowy ton Moniki
- jedna z najbardziej wyrazistych postaci czyli Beth, napisana w pierwszych sezonach rewelacyjnie zaczyna przypominać niestabilną emocjonalnie kobietę o zapędach nastolatki z patologicznej rodziny, która nawykła do rozwiązywania konfliktów pięścią
- więzienie opuszcza aktywistka ekologiczna i niestety niestety jej mocno niepotrzebny i mega nudny wątek wraca do serialu, w ogóle motyw i pretekst dlaczego ona ię pojawia znowu w życiu Duttonów wywołam u mnie efekt WTF?
- generalnie zamiast akcji, dramatu i ciekawych relacji społecznych i rodzinnych dostajemy kompilację filozoficznych przemyśleń bohaterów okraszonych widokówkami krajobrazami i pląsającą w tle usypiającą muzyczką


Jak na razie jestem na nie ale oglądam w nadziei, że II połowa sezonu będzie lepsza niż pierwsza.

ocenił(a) serial na 10
villemo75

a ja same plusy, niesamowity serial, polecam!

ocenił(a) serial na 10
Widz_30

To Filmweb. Tu większość przychodzi, żeby postękać, ponarzekać i pomarudzić.
Widocznie w realu nikt ich nie chce słuchać.

ocenił(a) serial na 10
HRA

to prawda , okrutnie beznadziejny portal . Co to ma znaczyc : wypowiedzi na forum - najlepsze / najnowsze ? Najlepsze według jakiego kryterium ? Co za banał . A jak kliknę w jakąś wypowiedź którą chcę przeczytać , a potem wrócić do tematów na forum to za każdym razem musze przestawiać z najlepsze na najnowsze i spowrotem szukać wątku na ktorym skonczylem . To powinno nyć karalne

ocenił(a) serial na 8
Widz_30

Kurcze ja też byłem jakiś niezadowolony po pierwszym czy drugim odcinku ,ale później sezon mi się spodobał ,piękne odcinki ,taka romantyczna śmierć Emetta, rozmowy Rip-John ,kowbojski szajs ,jak to powiedział Walker . Tylko jedno mnie martwi ,dokończą czy nie ten sezon przez całe to zamieszanie z Costnerem?

ocenił(a) serial na 10
Bartek_990

genialny serial, będą kończyć 5 sezon pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
villemo75

Ale się uparlas na te Monikę ,zaczynając czytać Twój komentarz pomyślałem ,że w minusach pewnie pierwsza będzie Monika ,no i nie zawiodłam mnie ;)

ocenił(a) serial na 8
Bartek_990

*Zaczynając czytać Twój

Bartek_990

No bo nadal z tą postacią nic nie zrobiono i jedynie co ma do odgrywania to kolejne mędzenia na to co ją spotyka. Zauważ, że ona jest tak samo "cieszy się życiem" jak jest wszystko w porządku i gdy dzieje się jakiś dramat. Wiecznie niezadowolona z pretensjami do białych amerykanów, do bogactwa teścia, z którego nomen omen jednak korzysta a żałoba jest dostępna tylko rdzenny plemienia bo to takie duchowe, że biała część rodziny nawet nie jest do obrzędu dopuszczona, mimo, że odbywa się na ich terenie zgodnie z jej życzeniem. To, że te ostatnie nieszczęście - bez szczegółów co by nie spojlerować - odbywa się właściwie z jej głupoty, bo nawet Tate proponuje w tej sytuacji jedyne racjonalne rozwiązanie - nawet nie jest skomentowane. Normalnie cyrk.

ocenił(a) serial na 8
villemo75

Raczej nie ma już szans na jakieś pozytywne rozwinięcie tej postaci ,nie wiadomo nawet czy sezon dokończą ,już powinni kręcić ,a na planie nic się nie dzieje i nie wiadomo jak zakończy się ta sprawa z Kevinem .

ocenił(a) serial na 7
villemo75

A ja przyłączam się do twojego marudzenia pierwszy i drugi sezon były super, trójka zjazd, a na czwórce sl zawiesiłem się i przestałem oglądać gdzieś tak w połowie sezonu. Powtarzalność powtarzalność i jeszcze raz powtarzalność cały czas te same problemy w kółko. Polecam za to seriale z serii o rodzinie kowbojówz Montany.

villemo75

Mam dokładnie takie same odczucia, w ogóle dialogi w tym serialu są rozwleczone do granic możliwości. Chwilami to mamy dramat romantyczny i przyznam szczerze że często przewijam, najbardziej interesuje mnie wątek Jamiego i to mnie jeszcze trzyma przy serialu. Po drugim sezon to jest zjazd totalny ale w sumie jeżeli ktoś się orientuje w twórczości Sheridana to nie powinien być zaskoczony, on w ostatnim czasie tylko takie papki serwuje.

villemo75

sezony 1-3 świetne, 4 znośny, ale 5 to porażka; zrobił się z tego film przyrodniczy o bydle z Montany: ładne widoki, pędzą te krowy raz jedną stronę, raz w dugą .Nudne to . Chyba scenarzysta nie ma pomysłu co dalej. Niech już zakończą ten serial.

misiagoga

A jak tam Wam się podoba Rip?

ocenił(a) serial na 5
Zielony_M

Pod jakim kątem pytasz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones