PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127272}

Wyspa

The Island
7,1 176 144
oceny
7,1 10 1 176144
5,9 17
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

Oto przykład filmowej komercji w najgorszym rodzaju. Efekciarstwo, szybkie tempo, zero zainteresowania postaciami i pracą z aktorami. Taki jest właśnie styl najgorszego reżysera w Hollywood - Michaela Baya. Faceta, który zdobył wszystkie mozliwe laury za kręcenie reklamówek i najwyraźniej uwierzył, że robienie w ten sam sposób filmów, przyniesie równie dobre efekty. Owszem, "Twierdza" i pierwsza część "Bad Boys" były w swoim gatunku niezłe, ale to tylko dlatego, że reżyser choć przez chwilę skoncentrował się na starciu postaw bohaterów. W "Wyspie" nie ma już nic, co wychodziłoby ponad scenariuszowy szkic. Przesłanie filmu (pytania o istotę i granice zjawiska klonowania) i całą futurystyczną otoczkę, które stanowią przecież niewątpliwe atuty całości, Bay zostawia daleko w tle, bo woli skupić się na wątpliwej jakości przepychu wizualnym. Fakt, że film odniósł klapę finansową oznacza tylko, że nawet wśród widowni amerykańskiej nie ma samych idiotów. W końcu, jak można się przez 2 godziny emocjonować wydarzeniami z udziałem postaci, które nie obchodzą reżysera. Tym się właśnie różni rzemieślnik Bay, od artysty Spielberga, że ten drugi zawsze skupia się na bohaterach i to im podporządkowuje akcję, a nie odwrotnie. jak w "Wyspie".

ocenił(a) film na 10
melies

Widze że nikomu nie chciało się komentować tych pierdół :)

Negative

Twój komentarz jest dość lapidarny, ale jeśli dobrze rozumiem, to na twoim miejscu dałbym mojej opinii na temat "Wyspy" więcej czasu. Od momentu wystawienia do pierwszej odpowiedzi (twojej) upłynęło zaledwie 15 minut, a to chyba niezły czas na filmwebie, co także dobrze rokuje na przyszłość i inne komentarze. Może więc nie napisałem samych "pierdół", jak to ładnie określiłeś, ale opinie, która wzbudza jakieś emocje. Szkoda, że nie są to polemiki, wypełnione w jakąś treść.

melies

Doskonały komentarz do filmu. Tak trzymaj director. Choć Spielberg niestety też już powoli zamienia się w zwykłego rzemieślnika.

ocenił(a) film na 3
melies

...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones